GENERAL CURIA

Rev. Fr. Abraham Vettuvelil
Superior General (2013-2018 )

Date of Birth : 16th April
First Profession : 1979
Perpetual Profession : 1989
Date of Priestly Ordination : May 1, 1990.

Rev. Fr. Thumma Mariadas Reddy
Assistant Superior General(2013-2018 )

Date of Birth : 22nd July
First Profession : 08 December, 1983
Perpetual Profession : 07 February, 1990
Date of Priestly Ordination: 10 August, 1990.

Rev. Fr. Agnelo Fernandes
General Councillor(2013-2018 )

Date of Birth : 28th August
First Profession : 19 May, 1966
Date of Priestly Ordination : 23 March, 1974
Present Responsibility : Lumen Christi Institute, Arusha, Tanzan.

Rev. Fr. Noel Rebello
General Councillor (2013-2018)

Fr. Rebello Noel General Councillor 2013 -
Date of Birth : 29th December
First Profession : 26 April, 1962
Date of Priestly Ordination : 26 June, 1970
Presently at: Mermier Bhavan, MSFS House, Hyderabad, India.

Rev. Fr. George Parampukattil
General Councillor (2013-2018 )

Fr. Parampukattil George General Councillor 2013 -
Date of Birth : 7th July
First Profession : 04 May, 1971
Perpetual Profession: 1975
Date of Priestly Ordination : 04 August, 1975
Province of Origin : North East Province, India
Present Responsibility: General secretary for Education.

Rev. Fr. Augustine Mangatt
General Bursar (2007-2018 )

Date of Birth : 9th Feb
First Profession : 04 May, 1972
Perpetual Profession : 23rd Jan,1976
Date of Priestly Ordination : 14 August 1976
Province of Origins: East Africa
Presently at: Missionari di S. Francesco di Sales, Roma, Italia.